rusesteng
Esmaspäev 30 november 22:43
 

Domeeni kontroll
   

Type the domain name and push 'go' button!

Latest news

Hääletus

Post

Posti kasutamine WEB’i kaudu

Selleks et siseneda Teie postkasti, Teil on vaja külastada web-lehekülje http://mail.extranet.ee, panna oma kasutaja e-mail väljakul "Name",  salasõna väljakul "Password", vajutada "Login".

Salasõna peab olema sisse pandud tähelepanelikult suurte ja lühikeste tähtede suhtes, ja kohustuslikult inglise klaviatuuris.

Kui külastate http://mail.extranet.ee arvutist, mis asub ühiskondlikus kohas, nt raamatukogus, koolis või Internet-kohvikus, siis soovitame Teile aktiveerida optsioon „võõras arvuti”. Tulemusena kõik ajutised failid, mis võivad tekkida antud arvutis postkasti kontrollimisel ja kirjade läbivaatamisel, pärast Teie töö lõppu on likvideeritud.

Outlook Express postkliendi häälestamine

Enamus töötavatest Microsoft Windows operatiivsüsteemi baasil arvutitest sisaldavad tasuta postklienti Outlook Express. See on üsna mugav kasutuses, lihtne ja säästab aega.

Pange käima Outlook Express, parameetrite muutmise jaoks valige üleval "TOOLS" („Teenindus”) ja seal "ACCOUNTS" („Arvestussalvestised”). Valige nimekirjast (kui Teil on rohkem kui üks e-mail aadress) sobiv kast, aktiveerige seda ühe hiire klõpsuga, siis vajutage "PROPERTIES" („Omadused”).

Avanevadüldised (General) arvestussalvestise häälestused. Ülemine lahter näitab postkasti nime programmis, seda võib nimetada kuidas tahes. Lahtris „name” määrake kindlaks nimi, mida näeb Teie kirja saaja, väljakul FROM (kellelt). Väljakule „organization” võib kirjutada firma nimi (pole kohustuslik). Väljakule „e-mail address” kirjutage sisse elektroniposti kehtiv ja registreeritud aadress (kohustuslik, ja olge tähelepanelikud! Vigu ei tohi olla!) „Reply address” väljakule võib kirjutada aadressi, millele soovite saada vasteid Teie kirjadele (tavaliselt jäetakse see väljak tühjana, st vaste saadetakse sinna, kust kiri oli saadetud). Edasi valige üleval „SERVERS” („Serverid”).

Ilmub postserverite häälestuse ja ehtsuse kontrolli aken. Enamik mail-serveritest töötab POP3 protokolli järgi, valige see ülemisel väljakul. Siseneva posti (incoming mail POP3) serveri aadress mail.teie_domeen.ee – server, kus füüsiliselt asub Teie post. Väljuva posti (outgoing mail SMTP) serveri aadress on alati Teie Internet-provaideri postserveri aadress; kui Teil on Internet Starmanist, on aadress igal juhul mail.starman.ee, vastavalt STV – mail.stv.ee, Elion – mail.elion.ee jne.Edasi palub Teid programm sisestada postkasti kasutaja nime („arvestussalvestis” või account name) ja salasõna (password). Kirjutage neid vastavate väljakute sisse. Kui Te ei taha, et Outlook iga kord postkasti kontrollimisel küsiks salasõna, siis pange linnuke „remember password” (salvestada parooli).

Alumine punkt "Log on using SPA" ja "My server requires authentication" jätke ilma linnukeseta, muidu post ei hakka tulema. Edasi vajutage "CONNECTIONS" („Liitumine”).

Copyright © 2005. All rights reserved
Powered by Dynedit ©